Bitcoin Nedir?

Bitcoin, dolar ve euro gibi bir para birimidir. Diğer para birimlerine benzer şekilde bir değer ifade eder ve istendiğinde farklı para birimlerine dönüştürülebilir.

Bitcoin, iki temel özelliği ile klasik para birimlerinden ayrılır. Bunlardan ilki dijital olmasıdır. Yani fiziksel olarak elle dokunabileceğiniz bir şekli yoktur. Tabi ki istendiğimde dolar, euro gibi bir para birimine dönüştürülerek fiziksel hale getirilebilir.

İkinci temel farkı ise bir ülke, şahıs yada firmaya ait olmamasıdır. Onu kullanan hereksin ortak malıdır.

Bitcoin’in Tarihi

Tüm ülkelerden ve firmalardan bağımsız bir para birimi oluşturmak liberal düşüncenin en büyük ütopyalarından biriydi. 2008 yılına kadar bu ütopyayı hayata geçirmek pek mümkün görünmüyordu. 2008 yılında, Sathoshi Nakamato adında bir girişimci, teknolojinin yeterli seviyeye ulaşması sayesinde bu kadim fikri hayata geçirebildi.

Kullanıma sunulduğu ilk günden bu yana bir çok zorluk ve engelle karşılaşmasına rağmen, bitcoin ne kadar güçlü bir fikir olduğunu değerine değer katarak kanıtlamayı başardı.

Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Fiziksel para birimlerini cüzdanımızda yada bankalarda saklamamıza benzer şekilde, bitcoin de kendisine özel dijital cüzdanlarda saklanmaktadır. Yani bitcoin almak satmak yada saklamak için mutlaka bir bitcoin cüzdanınız olması gerekir.

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Açılır

Bitcoin cüzdanı oluşturmanın birden fazla yolu vardır. En kolay yoldan başlayarak bitcoin cüzdanını açmanın yollarını listeleyelim.

Kripto Borsa Cüzdanı

Bitcoin cüzdanı oluşturmanın en kolay ve en güvenli yollarından biri, bir kripto para borsasını kullanarak cüzdan sahibi olmaktır.

Bir borsa üzerinden cüzdan sahibi olmanın en güzel yanı sadece bitcoin değil onlarca farklı dijital parayı aynı hesap altında toplayabilmeniz ve istediğiniz zaman bu kripto paralar arasında dönüşüm yapabilmenizdir.

Ayrıca borsa cüzdanlarınızı kullanarak al-sat yapıp kripto para piyasasındaki hareketleri kara dönüştürebilirsiniz.

En Büyük ve Güvenli Kripto Para Borsaları Listesi

Binance – Hesap Açmak İçin Tıklayın.

CoinBase – Hesap Açmak İçin Tıklayın.

Nasıl Bitcoin Sahibi Olabilirim?

Bitcoin sahibi olmanın en kolay yolu şüphesiz kredi kartınızı kullanarak yada havale yolu ile bir borsadan bitcoin satın almaktır.

Kredi kartı ile bitcoin almak için tıklayın.

Eğer başlangıç seviyesinde bir yatırımcıysanız para ödemeden bitcoin kazanabileceğiniz yollarda mevcut.

Bedava Bitcoin Kazan

Para ödemeden bitcoin kazanmanın birden fazla yolu mevcut. Bu yollardan en popüler ve karlı olanları sizin için aşağıda listeledik.

Reklam Tıklayarak Bitcoin Kazan

Bir çok reklam firması, reklam tıklaması karşılığında üyelerini ödeme yapmaktadır. Bu yolla reklam veren ziyaretçi kazanırken, ziyaretçi de reklam verenin ödediği paradan pay almaktadır.

Reklam tıklayarak bitcoin kazanma yöntemlerini görmek için tıklayın.

Oyun Oynayarak Bitcoin Kazan

Sadece oyun oynayarak bitcoin kazanmanız mümkün. Bazı oyun firmaları oyun oynayarak geçirdiğiniz vakit karşılığında, reklamlardan elde ettiği gelirin bir kısmını ziyaretçileri ile paylaşmaktadır.

Oyun oynayarak nasıl bitcoin kazanacağınızı görmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir